Úvodní stránka > Aktuality > Karlovarský Den záchranářů i s radiolokátorem ST-68U CZ

Karlovarský Den záchranářů i s radiolokátorem ST-68U CZ

Jubilejní desátý ročník "Dne záchranářů" se uskutečnil v sobotu 17. června 2017 ve volnočasovém areálu Rolava v Karlových Varech. 

Představily se všechny záchranářské subjekty Karlovarského kraje (hasiči, policisté, záchranka, horská služba, vodní záchranná služba, kynologové, městská policie), prezentovala se tu i Armáda České republiky.

K vidění tu byla nejen technika a vybavení záchranářů, ale i současná vojenská technika a moderní typy zbraní, jako například kolová vozidla Pandur, Land Rover, útočná puška Bren, ruční zbraň Phantom a další.

Naprosto unikátní byla také ukázka mobilního radiolokátoru určeného k radiolokačnímu průzkumu a zjišťování především nízko letících cílů z 26. pluku velení, řízení a průzkumu. Statickou ukázku radiolokátoru ST-68U CZ zabezpečili příslušníci 6. radiotechnické roty 262. radiotechnického praporu.

Návštěvníky dále zaujala řada dynamických ukázek (záchrana tonoucího, vyproštění zraněného z havarovaného automobilu atd.) a samozřejmě nechyběl bohatý doprovodný program.

Hlavním organizátorem celé akce byla Asociace Záchranný kruh. „Den záchranářů neslouží pouze pro veřejnost, ale umožňuje i setkání všech záchranářů z celé republiky, kteří si mezi sebou vyměňují své zkušenosti,“ shrnula sobotní odpoledne prezidentka Asociace Záchranný kruh kapitánka Veronika Krajsová. „Armáda je určitě velkým lákadlem této jedinečné akce, 10 tisíc návštěvníků hovoří za vše,“ dodala Krajsová.

 

Foto: Václav Slavík (KVV Karlovy Vary), npor. Pavel Špička

Nahoru