Úvodní stránka > Aktuality > Velitel pluku navštívil vojáky během plnění úkolu ostrahy areálu ve Vrběticích

Velitel pluku navštívil vojáky během plnění úkolu ostrahy areálu ve Vrběticích

 

V úterý 3. listopadu 2015 převzali úkol ostrahy perimetru muničních skladů Vrbětice – Vlachovice příslušníci 26. pluku velení, řízení a průzkumu. Jedná se o druhé nasazení profesionálů ze Staré Boleslavi na plnění tohoto úkolu, předchozí proběhlo v první polovině července tohoto roku.

V Haluzicích je vybudována základna, a právě sem v úterý 10. listopadu 2015 zamířily kroky plukovníka generálního štábu Milana Malíka, velitele 26. pluku. Společně s náčelníkem štábu podplukovníkem Jiřím Kubíkem navštívili nasazené vojáky.

Velitel základny kapitán Zbyněk Hájek seznámil oba hlavní funkcionáře s podmínkami na základně: „I přes polní způsob ubytování jsme během nadcházejícího zimního období zabezpečeni dostatečným množstvím tepla a teplé vody,“ zhodnotil zázemí vojáků, a dodal, že ke snazšímu plnění úkolu také přispívají nadstandardní vztahy s místními obyvateli.

Systém střežení areálu a pozice mobilních a stacionárních strážních stanovišť se od letního období nijak nezměnila. Vojáci se střídají ve třech směnách po šesti hodinách, ke střežení vnějšího perimetru areálu jsou využity průzkumné a pozorovací systémy vozidel Iveco a Pandur, mobilní hlídky jsou podporovány vozidly UAZ a Land Rover, a nasazena je také moderní monitorovací technika Vojenské policie.

S vojenskými profesionály 26. pluku působí v současné době v prostoru areálu ve Vrběticích příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva a praporu zabezpečení Vyškov. Jejich společné nasazení končí dnem 17. listopadu 2015. Rotace příslušníků vzdušných sil ve zbývajících týdnech letošního roku jsou předmětem jednání.

Nahoru