Úvodní stránka > Aktuality > 26. pluk se prezentoval na ostravských Dnech NATO & Dnech Vzdušných sil AČR

26. pluk se prezentoval na ostravských Dnech NATO & Dnech Vzdušných sil AČR

 

O víkendu 19. a 20. září 2015 se na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě Mošnově uskutečnila již tradiční akce Dny NATO & Dny Vzdušných sil AČR, na níž se představily armádní a bezpečnostní složky šestnácti zemí včetně Ozbrojených sil České republiky.

Letošních Dnů NATO & Dnů Vzdušných sil AČR se z hlavních armádních představitelů zúčastnil ministr obrany Martin Stropnický, náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář a velitel Vzdušných sil AČR brigádní generál Libor Štefánik.

V rámci statických, dynamických a letových ukázek se návštěvníci seznámili s technikou a schopnostmi Vzdušných a Pozemních sil AČR, Vojenské policie, Velitelství výcviku - Vojenské akademie, Hradní stráže či prezentacemi Univerzity obrany Brno, Armádního sportovního centra Dukla a Vojenského historického ústavu Praha.

Poprvé se akce zúčastnilo Jordánsko, které do Ostravy vyslalo elitní jednotku speciálních sil - příslušnice Female Company for Special Security Tasks, jež se představila společně s českými vojáky ze 102. průzkumného praporu z Prostějova v ukázce osvobození rukojmí. Stěžejním bodem programu byla společná ukázka pozemních a vzdušných sil - boj o osadu - obsazení mostu a dobytí osady okupované nepřítelem.

26. pluk prezentovali příslušníci 3. radiotechnické roty 262. radiotechnického praporu s již tradiční statickou ukázkou radiolokátoru ST-68U CZ.

Novinkou letošního ročníku bylo působení důstojníků skupiny navedení 261. Střediska řízení a uvědomování s ukázkou záznamu simulovaného navedení hotovosti na vzdušný objekt, který měl ztrátu spojení.

Foto: nrtm. Václav Píša

 

Nahoru