Úvodní stránka > Aktuality > Den pro děti v Milovicích

Den pro děti v Milovicích

Na pět set párů rozzářených dětských očí potěšilo vojenské profesionály 262. radiotechnického praporu 26. pluku velení, řízení a průzkumu, když zavítali u příležitosti blížícího se Mezinárodního dne dětí do středočeských Milovic.

Vojáky čekala dvojitá směna – dopoledne předvedli svůj program pro žáčky Mateřské školy Sluníčko a krátce po poledni se přesunuli do lesoparku u Základní školy Juventa.

Úvodním bodem programu byla dynamická ukázka boje zblízka Musado, při níž se malým divákům tajil dech, a v závěru odměnily bojovníky bouřlivým potleskem.

Dalším zpestřením bylo pro děti překonání překážkové dráhy – běh s oblečenou taktickou vestou a maketou samopalu, hod granátem a plazení pod lany. I když se leckdy gumový samopal zdál těžší než samotné děti, nevzdaly se a úkol splnily s nadšením.

Děti měly možnost „prolézt“ si Tatru T-810 či terénní vozidlo UAZ, držet v ruce pistoli, samopal a kulomet či pomalovat si obličej maskovacími barvami. Zájem byl také o radiostanice RF-13 a prostředky individuální ochrany – ochrannou masku OM-90 a jednorázovou protichemickou pláštěnku JP-75.

Na památku si malí i větší žáci odnesli propagační materiály 26. pluku a Armády České republiky. Na oplátku dostali staroboleslavští vojáci namalované obrázky s vojenskou tématikou.

„Děti od začátku týdne nemluví o ničem jiném než o tom, že přijedou vojáci, a na dnešní den se moc těšily. Moc děkujeme za váš skvělý přístup k dětem a za to, že jste vůbec přijeli,“ zhodnotila akci ředitelka Mateřské školy Sluníčko Soňa Růžičková.

Nahoru