Úvodní stránka > Aktuality > Plzeňské Slavnosti svobody a radar ST-68U CZ

Plzeňské Slavnosti svobody a radar ST-68U CZ

Tradiční květnové oslavy osvobození Plzně americkou armádou město pořádá už od roku 1990 pod názvem Slavnosti svobody. Mimořádné oslavy 70. výročí osvobození za účasti amerických veteránů a jejich rodin byly ve znamení prezentace vojenské historické i současné techniky a bohatého kulturního programu.

Rok 2015 nabídl mimo jiné i divácky velice atraktivní Convoy of Liberty – přehlídku s 300 kusy historické i moderní vojenské techniky či rekonstrukci událostí při příjezdu amerických tanků na plzeňské náměstí 6. května 1945. Návštěvníci měli možnost shlédnout i další zajímavé prezentace aktivit Armády České republiky a US Army.

V rámci hlavního programu Slavností svobody ve dnech 1. až 2. května 2015 prezentovali pluk příslušníci 6. radiotechnické roty 262. radiotechnického praporu se statickou ukázkou radiolokátoru ST-68U CZ. Stanovištěm "estéčka" se tak na dva dny stal plzeňský Armádní střelecký stadion Lobzy. Zájem dospělých diváků o prohlídku radaru byl velký, děti potěšily vojenské prezentační materiály ve formě fotografií a plakátů techniky, rozvrhů hodin, pravítek, vystřihovánek, pexesa a omalovánek.

 

Příslušníci 6. radiotechnické roty:                

por. Bc. Michal DLOUHÝ

nrtm. Antonín VIDLIČKA

nrtm. Pavel BOCEK

nrtm. Václav KLESNIL

nrtm. Libor SLAVÍK

rtm. Vít LORENČÍK

Nahoru