Úvodní stránka > Aktuality > Otevřený přebor AČR v šachu

Otevřený přebor AČR v šachu

Ve dnech 3. až 5. listopadu 2014 se Jaselská kasárna ve Staré Boleslavi stala dějištěm již 2. ročníku otevřeného přeboru v šachu, konaného tentokrát pod záštitou náčelníka generálního štábu AČR.

Na slavnostním zahájení turnaje popřál velitel 26. pluku plukovník Milan Malík všem soutěžícím hodně štěstí a bezproblémový průběh turnaje bez větších hráčských sporů.

Hlavním organizátorem byl stejně jako v loňském roce kapitán Jindřich Janíček, role hlavního rozhodčího se ujal držitel mezinárodního certifikátu Miloslav Partl. V přeboru změřilo své síly 12 soutěžících, o jejichž zkušenostech svědčí i to, že mezi nimi najdeme jména registrovaných šachových hráčů objevujících se v národním žebříčku Šachového svazu České republiky.

Po třech dnech vyčerpávajících bojů se vítězem přeboru ve „hře králů“ stal nadrotmistr Tomáš Ceplecha ze strakonického pluku, druhou příčku obsadil místní organizátor přeboru kapitán Jindřich Janíček a třetí místo získal major v záloze Pavel Postupa.