Úvodní stránka > Aktuality > Zástupce náměstka Radovan Košťál zavítal k jednotkám 26. pluku

Zástupce náměstka Radovan Košťál zavítal k jednotkám 26. pluku

 

V minulých dnech navštívil jednotky 26. pluku velení, řízení a průzkumu zástupce náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany Radovan Košťál.

Jeho návštěva navazovala na srpnovou prohlídku radarového stanoviště ve východočeské obci Nepolisy během náměstkova seznamování s programem investic v rámci NATO (NATO Security Investment Programme = NSIP), do něhož je zahrnut i nákup radarů typu MADR (Mobile Air Defence Radar).

Nejprve ve čtvrtek 17. září přijel zástupce náměstka na 261. Středisko řízení a uvědomování (dále jen CRC = Control and Reporting Centre) do Staré Boleslavi, kde ho přivítali velitelé 26. pluku a CRC – plukovník Milan Malík a plukovník Zdeněk Gabriel. Po úvodní prezentaci, během níž proběhlo seznámení s posláním a hlavními úkoly jednotky, měl Radovan Košťál možnost prohlédnout si moderně vybavená pracoviště CRC.

Ve středu 23. září si pak zástupce náměstka prohlédl prostory radiotechnických rot v Třebotovicích u Českých Budějovic a v Plané u Mariánských Lázní. Na místě jej vždy přivítali velitelé rot s krátkou prezentací o historii a plánech výstavby nové infrastruktury jednotky, na kterou pak navázala samotná prohlídka radiolokační techniky.

Nahoru