Úvodní stránka > Aktuality > Vojáci 26. pluku ve Vrběticích již potřetí, tentokrát přes vánoční svátky

Vojáci 26. pluku ve Vrběticích již potřetí, tentokrát přes vánoční svátky

Ve středu 23. prosince 2015 navštívil vojáky pluku, kteří již potřetí v tomto roce plní úkol ostrahy areálu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku, zástupce velitele plukovník Zdeněk Gabriel.

Úkol převzali vojenští profesionálové 26. pluku velení, řízení a průzkumu společně s příslušníky 22. základny vrtulníkového letectva 15. prosince a jejich nasazení potrvá do 29. prosince 2015.

Plukovník Gabriel ale nebyl ten den jediná návštěva. Vojáci se setkali i s náčelníkem Generálního štábu AČR generálporučíkem Josefem Bečvářem. „Velmi si vážím práce, kterou jste zde vy i vaši předchůdci odvedli. Armáda České republiky opět prokázala, že je připravena posílit Integrovaný záchranný systém a pomoci našim občanům. To pochopitelně významně přispívá i k posilování kreditu vojáků v očích veřejnosti,“ konstatoval generál Bečvář.

„Vím, že jste si jistě představovali vánoční svátky jinak. Po celý rok plníte řadu úkolů a máte jen minimum času být se svými blízkými, ale váš úkol zde je důležitý,“ dodal a osobně pak popřál vojákům klidné Vánoce.

 

Nahoru