Úvodní stránka > Aktuality > Radiolokátor ST-68U CZ na Memorial Air Show 2015

Radiolokátor ST-68U CZ na Memorial Air Show 2015

Ve dnech 27. - 28. června 2015 se na letišti v Roudnici nad Labem uskutečnil 13. ročník Memorial Air Show. Největší společensko-letecká akce v ČR už první den trhla rekord v návštěvnosti - na roudnické letiště v první den dorazilo zhruba 22 tisíc návštěvníků.

Hlavním tématem prolínajícím se letošním ročníkem bylo připomenutí 70. výročí ukončení 2. světové války a s ním spojené historické letouny, kterých se nakonec divákům představilo celkem 13. Pořadatelé až do poslední chvíle tajili největší překvapení – obojživelný letoun PBY Catalina. „Naposledy k nám Catalina přiletěla před dvaceti lety, tehdy se v ní proletěl i prezident Václav Havel,“ přiblížil Lukáš Wünsch, který je jak členem organizačního týmu, tak i pilotem roudnického aeroklubu. „Na obloze se však představí také moderní stroje a akrobaté jako například Martin Šonka. Návštěvníci se mají na co těšit,“ dodal k programu Vlastimil Dvořák, prezident Aeroklubu ČR a šéf akce.

Svou techniku předvedla i Armáda ČR, kterou zde zastupovaly například vrtulníky Mi-17 a Mi-24 a jedním z hlavních bodů programu byly během obou dvou dnů průlety stíhacích letounů JAS 39 Gripen. Armáda ČR pak měla pro návštěvníky připravené i statické ukázky techniky, kde měl své nezastupitelné místo i radiolokátor ST-68U CZ z 26. pluku velení, řízení a průzkumu.

Za výbornou reprezentaci pluku na veřejnosti patří poděkování příslušníkům 6. radiotechnické roty 262. radiotechnického praporu:

    

    nrtm. Antonín VIDLIČKA            

    nrtm. Pavel BOCEK

    nrtm. Václav KLESNIL

    nrtm. Libor SLAVÍK

    rtm. Ladislav SUS

    rtm. Vít LORENČÍK

 

 

Foto: npor. Ing. Pavel Špička

Nahoru