Úvodní stránka > Aktuality > Příslušníci CRC prezentovali pluk na Dni otevřených dveří letiště Čáslav

Příslušníci CRC prezentovali pluk na Dni otevřených dveří letiště Čáslav

Každým druhým rokem se milovníkům letectví a armádní techniky otevírají brány čáslavské základny. V sobotu 20. května 2017 se v rámci "Dne otevřených dveří letiště Čáslav" kromě letecké základny prezentovaly také další útvary Armády České republiky.

Záštitu nad letošním ročníkem prestižní akce převzali ministr obrany České republiky Martin Stropnický, náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář a velitel vzdušných sil generálmajor Jaromír Šebesta.

Součástí dne byl více než tříhodinový blok dynamických ukázek letecké techniky nejen naší, ale i ostatních armád a partnerů ze Švýcarska, Belgie, Polska, Německa a Francie. K  vidění tu bylo i několik desítek kusů techniky pozemní.

Vůbec poprvé se této tradiční akce účastnil i 26. pluk velení, řízení a průzkumu s prezentací jeho činností, ale především s prezentací specifických činností 261. Střediska řízení a uvědomování včetně videoukázky ostrahy vzdušného prostoru České republiky.

Význam obrany vzdušného prostoru České republiky ve svém projevu také zmínil ministr obrany Martin Stropnický: „Armáda České republiky stojí na profesionálech, kteří jsou respektováni u svých partnerů po celém světě. Stíhací piloti, ale i piloti bitevníků a veškerý letecký, pozemní personál prokazuje opakovaně profesionalitu při ochraně vzdušného prostoru naší země, ale při pravidelných misích chráníme i vzdušný prostor Pobaltí a Islandu." 

Foto: čet. Jan Hlaváč, npor. Radek Škuta

 

 

Nahoru