Úvodní stránka > Aktuality > Náměstek Daniel Koštoval navštívil radiotechnickou rotu FADR 26. pluku

Náměstek Daniel Koštoval navštívil radiotechnickou rotu FADR 26. pluku

Ve středu 26. srpna 2015 navštívil náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany Daniel Koštoval radarové stanoviště 26. pluku velení, řízení a průzkumu ve východočeské obci Nepolisy.

Stalo se tak během náměstkova seznamování s programem bezpečnostních investic v rámci NATO (NATO Security
Investment Programme = NSIP), do něhož je zahrnut i nákup radarů typu MADR (Mobile Air Defence Radar).

Náměstka s jeho doprovodem přivítal v Nepolisech velitel 26. pluku plukovník gšt. Milan Malík, a hned v úvodu návštěvy hosty seznámil se strukturou a úkolem pluku. Velitel pluku také přiblížil náměstkovi současný reálný stav radiolokační výzbroje pluku: „Převážná část radiolokační techniky 26. pluku jsou radary, které svým rokem výroby patří mezi historické typy, a proto je jejich nahrazení moderními radiolokátory nezbytností.“

Dále se náměstek Koštoval při své návštěvě radiotechnické roty v Nepolisech seznámil s průběhem výstavby radarové věže a s průběhem instalace technologie třídimenzionálního radiolokátoru RAT-31DL, známého také pod zkratkou FADR (Fixed Air Defence Radar).

Pracovní návštěva pak pokračovala diskusí o nákupu nových moderních radiolokátorů a v nejbližší době bude pokračovat prohlídkou ostatních radiotechnických rot 26. pluku.  

 

 

Nahoru