Úvodní stránka > Aktuality > Americký konvoj se zastavil i ve Staré Boleslavi

Americký konvoj se zastavil i ve Staré Boleslavi

V pondělí 30. března 2015 zažili vojáci a občanští zaměstnanci posádky Brandýs nad Labem – Stará Boleslav překvapení v podobě vojáků z amerického 2. mechanizovaného pluku včetně jejich techniky.

Krátce po 8. hodině ranní projel bránou Jaselských kasáren první kus těžké techniky z části americké kolony, která projížděla přes území České republiky při svém návratu z aliančního cvičení Atlantic Resolve v Pobaltí.

V rámci operace nazvané Dragoon Ride se ve dnech 29. března až 1. dubna 2015 přesouvalo přes území České republiky na pět set příslušníků US ARMY se 120 kusy techniky – kolové obrněné transportéry M1126 STRYKER a doprovodná a zabezpečující vozidla. Americký konvoj byl rozdělen do tří kolon. Po přenocování vojáků na vojenských ubytovnách v Liberci, v Pardubicích a ve Vyškově pak všechny kolony zamířily do kasáren v Praze Ruzyni, kde se američtí vojáci 31. března zdrželi jeden den z důvodu technické údržby, a kde byl pro ně připravený doprovodný kulturní program. Následující den pak americká jednotka opustila Českou republiku přes hraniční přechod Rozvadov.

Nahoru